Obóz dla rodzin w Wierzchocinie

Obóz dla rodzin w Wierzchocinie

Od dnia 17 lipca w Wierzchocinie w Borach Tucholskich odbywa się obóz w którym uczestniczy kilkanaście rodzin związanych z szkołą w Elblągu. W planie dnia przewidziane są zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców. Prowadzone zajęcia oparte są na książce „Mały Książę”. Wraz z Małym Księciem uczymy się jak być dobrym człowiekiem, dzielić się z innymi, być uczynnym i mieć otwarte serce.
Jedną z atrakcji pobytu (na każdym turnusie) był jednodniowy spływ kajakowy rzeką Brdą. Na pierwszym turnusie w czasie spływu przeżyliśmy straszną burzą, jednak na drugim turnusie spływ odbył się już w pięknym słońcu.

W czasie pobytu odbyła się także wycieczka do zamku krzyżackiego w Bytowie. Zamek ten nie jest tak duży jak znany nam dobrze zamek w Malborku, jednak przypomnieliśmy sobie tam historię zakonu krzyżackiego. Po wizycie na zamku udaliśmy się na piękny wiadukt kolejowy wybudowany około 100 lat temu po którym nigdy nie przejechał żaden pociąg! Ciekawe… Tuż po wybudowaniu tego wiaduktu zmieniono trasę kolejową… Dziś można po tym wiadukcie tylko spacerować.

Więcej o wszystkich wakacyjnych atrakcjach  na stronie http://www.elblag.pijarzy.pl/