Uroczystość ministranckiej promocji w Krakowie

Uroczystość ministranckiej promocji w Krakowie

   W wyjątkowo uroczysty sposób włączenie do grona LSO przeżywali w minioną sobotę aspiracji i kandydaci z pijarskich parafii w Krakowie. Uroczystość ministranckiej promocji odbyła się w kościele rektoralnym przy u. Pijarskiej, a przewodniczył jej ks. bp Ireneusz Pękalski z Łodzi. Obecny był także o. Prowincjał Józef Matras, o. Tomasz Abramowicz, asystent ds. duszpasterstwa dzieci i młodzieży, o. Mieczysław Rolka, rektor kościoła, proboszczowie wspomnianych parafii, duszpasterze, którzy na co dzień zajmują się formacją ministrantów i lektorów oraz pijarscy diakoni i klerycy.

Po homilii ks. biskup poświęcił komże i pelerynki i osobiście nałożył je wszystkim kandydatom.
Następnie nowi kandydaci i ministranci odnowili swoje przyrzeczenia:
Ślubujemy służyć Panu Bogu przy Jego ołtarzu w naszej parafialnej wspólnocie. Obowiązki ministranta pragniemy wypełniać z wiarą i radością. Wszystkie czynności liturgiczne będziemy wykonywać sumiennie i godnie. Będziemy by pilnie się uczyć, i nikomu nie sprawiać przykrości. W potrzebie będziemy pomagać słabszym. Całym swoim postępowaniem chcemy zaświadczyć o oddaniu dla Pana Jezusa, aby inni ludzie przybliżali się do Niego i bardziej Go kochali. Na świadków tego przyrzeczenia bierzemy kapłanów, rodziców, przyjaciół i wszystkich tu obecnych. Tak mi dopomóż Bóg.

Po uroczystej Mszy św. wszyscy ministranci i lektorzy wraz z ze swoimi rodzicami, zaproszonymi gośćmi i duszpasterzami zeszli do podziemi kościoła na wspólną agape. Mamy zadbały o to, by na stołach nie zabrakło słodkości.

Wszystkim kandydatom, ministrantom i lektorom - z okazji ich święta - życzymy zapału i radości płynącej ze służby przy Ołtarzu.

nad.: o. Piotr Recki SchP
prowincjalny moderator LSO