Sukcesy uczniów Szkół Pijarskich w Łowiczu

Piotr Dąbrowski, uczeń klasy 5 Pijarskiej Szkoły Podstawowej, w dniach 20 - 21.02.2016 r. wystartował w Opolu w Ogólnopolskich finałowych zawodach w short tracku w kategorii wiekowej juniorów.
Piotr w zawodach tych zajął w klasyfikacji wielobojowej czwarte miejsce. Lokata ta sprawiła, iż uczeń Szkoły Pijarskiej w generalnej klasyfikacji został sklasyfikowany na miejscu trzecim w Polsce.
Mistrzem naszego kraju został Andrzej Radziejowski z AZS Politechnika Opolska, a wicemistrzem Adam Muchlada ze Stoczniowca Gdańsk.
Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony przez Piotra Dąbrowskiego to największy sukces w short tracku w historii naszego miasta i regionu. Jak twierdzi Mieczysław Szymajda takich wyników na krótkim torze nie odnosił w początkach swojej kariery nawet Zbigniew Bródka, który również w łyżwiarstwie swoją karierę od short tracku rozpoczynał.