Już po raz szósty w Poznaniu odbył się Bieg im. o. Józefa Jońca

8 kwietnia 2016 r. w Poznaniu miała miejsce szósta edycja Biegu im. o. Józefa Jońca SP. 1300 biegaczy z całej Polski stanęło na linii startu, by uczcić postać założyciela Stowarzyszenia Parafiada, zasłużonego dla sportu i edukacji pijara, który zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Tegoroczne, już szóste zawody odbyły się w formie biegów w kategoriach wiekowych, ze startu wspólnego na różnych dystansach dostosowanych do możliwości i wieku uczestników. Trasy biegu, jak co roku, miały charakter przełajowy i wiodły po osiedlowych ścieżkach, trawnikach i parku, ze startem i metą na boisku szkolnym.
Każdy uczestnik, który ukończył bieg został nagrodzony medalem, wyjątkowym, bo specjalnie wybitym na te zawody. Najlepsi biegacze w każdej kategorii otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest jednym z największych w Wielkopolsce biegów, w którym startują wszystkie pokolenia. Corocznie jest organizowany w ramach otwartej imprezy biegowej przeznaczonej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mottem i przesłaniem biegu są słowa „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Jest to nazwa programu edukacyjno-wychowawczego, który opracował i koordynował ojciec Józef Joniec. Program nadal realizuje Stowarzyszenie Parafiada. Celem jest popularyzacja biegania i upamiętnienie śp. o. Józefa Jońca, pijara, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Organizatorem jest Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu.