Sportowy wrzesień w Szkołach Łowickich

Wrzesień w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu obfitował w wiele wydarzeń sportowych, rekreacyjnych oraz integracyjnych. Aż 10 miejsc na podium wywalczyli nasi biegacze podczas XXIV Łowickich Biegów Trzeźwości, które odbyły się w sobotę 1 października, w tym pięciokrotnie stawali na jego najwyższym stopniu.

Wśród całej puli osiągnięć naszych reprezentantów, dziewięć miejsc na podium zdobyli biegacze UKS Pijarskiego Klubu Sportowego. Nasza gimnazjalistka Weronika Kaźmierczak w Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Słubicach zdobyła pierwsze miejsce w skoku w wzwyż. Aż 8 medali zdobyli biegacze w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych, które odbyły się na łowickich Błoniach we wtorek 20 września. W tym rekordowym dorobku medalowym są dwa złote, pięć srebrnych oraz jeden brązowy. Rekreacyjne swój czas spędzili uczniowie VI klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami pozazdrościli sukcesów kajakarzom na olimpiadzie i postanowili spróbować się w tej dyscyplinie. 17 września grupa ponad czterdziestu osób składająca się z uczniów i rodziców wraz z wychowawcą wzięła udział w spływie kajakowym ze Strugienic do Łowicza rzeką Bzurą. W sobotę 24 września, uczniowie klas I – III spotkali się na corocznym ognisku integracyjnym w lasku miejskim. Podczas imprezy odbyły się tańce oraz gry i zawody sportowe. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski. Wszyscy się dobrze bawili. A do domów wróciliśmy z uśmiechem na twarzach. Drugie klasy, jak co roku uczestniczyły w Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. XVI edycja tych spotkań miała miejsce 22 września 2016 r.