IV Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich

IV Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Łowiczu po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. W tym roku tematem przewodnim była postać nowego świętego pijara o. Faustyna Miguez.
W tegorocznym Przeglądzie uczestniczyło 350 osób. Do Łowicza przyjechały grupy z różnych zakątków Polski: Z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry-Cieplic, Bolesławca, Krakowa (z dwóch parafii), z Rzeszowa, Katowic oraz uczestniczyła miejscowa schola dziecięca Królowej Pokoju. Ta różnorodność stworzyła wspaniały, radosny klimat w czasie przeglądu.
     W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Łowiczu po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. W tym roku tematem przewodnim była postać, nowego, świętego pijara o. Faustyna Miguez.
     W tegorocznym Przeglądzie uczestniczyło 350 osób. Do Łowicza przyjechały grupy z różnych zakątków Polski: Z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry - Cieplic, Bolesławca, Krakowa (z dwóch parafii), z Rzeszowa, Katowic oraz uczestniczyła miejscowa schola dziecięca Królowej Pokoju. Ta różnorodność stworzyła wspaniały, radosny klimat w czasie przeglądu.
     Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek 20 kwietnia o godzinie 18.00 wspólną kolacją. Następnie był czas na integrację na dużej sali gimnastycznej. Animatorzy poprowadzili ciekawe zabawy, które pomogły nam zawiązać wspólnotę. Wieczorem miał miejsce kalasantyński wieczór uwielbienia w formie refleksji słowno-muzycznej w oparciu o życie św. Faustyna Migueza. W sobotę przed południem zorganizowaliśmy warsztaty muzyczne w pięciu grupach: śpiewu, tańca, gitar, instrumentów perkusyjnych oraz smyczkowych. W ten sposób przygotowaliśmy cztery piosenki, które wykonaliśmy na Mszy św. o godzinie 12.00 w naszym pijarskim kościele. Warsztaty poprowadzili muzycy, którzy aktywnie działają przy naszych pijarskich placówkach: p. Gabriela Wąsacz, p. Agnieszka Zielonko, p. Agnieszka Orawiec i p. Artur Nowak, p. Grzegorz oraz p. Piotr Stefański.
     Po obiedzie był czas na spacer, a już o godzinie 15.00 na scenie miały miejsce próby kolejnych zespołów. Poza tym nasi łowiccy animatorzy poprowadzili spotkania w grupach dla uczestników, ich tematem była postać św. Faustyna i przewodniej piosenki o tym świętym. Po południu o godzinie 17.30 przyszedł czas na nasze występy. Każda grupa przygotowała 3 utwory, były też piosenki o św. Faustynie.        
     Wieczorem, po kolacji odbyły się słynne „tańce pijarskie”, a na sam koniec dnia wspólna modlitwa. W niedzielę rano o godzinie 9.30 uczestniczyliśmy i śpiewaliśmy razem ze wszystkimi na Mszy św. w kościele pijarskim. Po Eucharystii uroczyście zakończyliśmy Przegląd. Każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę, był czas podziękowań i jak zawsze trzeba było powiedzieć: Do zobaczenia za rok JPrzegląd był wspaniałym czasem integracji, zgłębiania wiary, wspólnej modlitwy i oczywiście bliższego poznania św. Faustyna Migueza.
Materiał nadesłał: o.Andrzej Lisiak

Zdjęcia na poniższym linku:
 https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.dropbox.com%2Fsh%2Falaj8qpd5ha884s%2FAABx3y_Q4CIu47jGYcmtdeDia%3Fdl%3D0&h=ATMukU_DOkW9URABZ5FnKrrFYPVFZKvrRN6h-V-MIF6Q9BX4sPZ5WzJ2GbyX5tJsT0oxZKpsO8vBzVO7YZeImDlmdov6h4I9pEsyF1jG2sNSekrxz_1Naw