75 lecie pierwszych objawień NM Panny i Pana Jezusa na warszawskich Siekierkach

75 lecie pierwszych objawień NM Panny i Pana Jezusa na warszawskich Siekierkach

3 maja minęło 75 lat  od czasu, gdy 12 letniej Władzi na warszawskich Siekierkach w czasie niemieckiej okupacji po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Sumie odpustowej w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w parafii na Siekierkach przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. W koncelebrze uczestniczyli: o. Józef Matras SP - prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, pijarzy, marianie, franciszkanie oraz kapłani Dekanatu Wilanowskiego.
Msza święta równocześnie kończyła 3 dniowy Pijarski Synod Młodych.

W homilii bp Solarczyk nawiązał do pielgrzymki kobiet na Jasną Górę w 1926 roku, kiedy jako wotum wdzięczności za ocalenie naszej Ojczyzny w 1920 r. za ,„Cud Nad Wisłą”  kobiety przekazały w darze Jasnogórskiej Pani insygnia królewskie jabłko i berło .
Kaznodzieja podkreślił, że umieszczone na berle postać ks. Ignacego Skorupki z krzyżem w ręku, a na jabłku postać orła w koronie przypomina nam, że mamy być świadkami naszej wiary, a krzyż ma być jej znakiem i z nim mamy budować królestwo Boże. 
Nawiązując do obchodów 75 rocznicy objawień Jezusa i Maryi na warszawskich Siekierkach bp Solarczyk przypomniał słowa Matki Bożej skierowane do 12 letniej wizjonerki, Władzi: „ Dlaczego ludzie odchodzą od mojego Syna? ”
Bp Solarczyk zwrócił się do  uczestników Pijarskiego Synodu Młodych, aby jak Władysława i ich  przodkowie  nie zmarnowali daru wiary i dzielili się nią z innymi, a biorąc z nich przykład  przekazywali wiarę dalszym pokoleniom.
Kaznodzieja wezwał wiernych do życia w Bogu i zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w dowód przyznania,  że Maryja jest naszą Matką.    
Po mszy świętej procesja eucharystyczna wyruszyła do kaplicy MB Wyznawców na Miejscu Objawień, gdzie odśpiewano uroczyste Te Deum.
Kazania odpustowe na wszystkich mszach poza sumą  głosił franciszkanin z Niepokalanowa o. Mirosław Kopczewski.
Na uroczystość przybyli parafianie, liczni pielgrzymi, w tym tercjarze franciszkańscy wraz z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy Warszawy oraz młodzież  uczestnicząca w Pijarskim Synodzie Młodych.
Objawienia na warszawskich Siekierkach trwały do 3 maja 1943r.  do 15 września 1949 r. 
W czasie ostatniego objawienia 15 września 1949 r. Pan Jezus powiedział do Władzi: „Przyszedłem przypomnieć wam, że jestem z wami. Odchodzę, a wy zanoście prośby do Matki Mojej, bo Ona was teraz słucha.”
 
Anna Dziemska
Fot. Anna Dziemska
Orędzia i przesłania z Siekierek 1943 – 1949
:http://www.sanktuarium-pijarzy.pl/?page_id=141