Pierwsze wakacyjne wyjazdy ze Szczuczyna

Pierwsze wakacyjne wyjazdy ze Szczuczyna

W ubiegłym tygodniu dla poszczególnych duszpasterskich grup parafialnych ze Szczuczyna zostały zorganizowane pierwsze wakacyjne wyjazdy.

Liturgiczna Służba Ołtarza w tym czasie przez dwa dni miała możliwość odpoczynku nad brzegami rzeki. Nawet krótko czasowe opady deszczu nie były w stanie przeszkodzić i wystraszyć chłopaków przed zaplanowanymi zabawami, grami i ciekawymi zadaniami. Podsumowaniem integracyjnego spotkania dla ministrantów na wyjeździe były rozmowy przy pieczeniu chleba i kiełbasek. ‌Natomiast młodzieżowy chór parafialny Calasanz w tym czasie miał możliwość zwiedzania wielu ciekawych miejsc w obwodzie Lidzkim i Nowogródzkim. Takich jak Huta Szkła "Niemen" w Brzozówce, gdzie uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć na żywo, jak się wyrabia różne ciekawe przedmioty ze szkła; przypomnieć historie Adama Mickiewicza, przebywając w domu-muzeum, gdzie słynny polski poeta spędził swoje dzieciństwo; usłyszeć historię o heroicznym męczeństwie sióstr nazaretanek z Nowogródka i trafić na miejsce, gdzie błogosławione siostry zostały okrutnie zamordowane; zobaczyć najstarszą świątynię na Białorusi we Wsielubie, a także ruiny pałacu Radziwiłłów w Żyrmunach i jeden z ostatnich zabytków tradycyjnego budownictwa zamkowego na Białorusi - zamek Lubczański. I wiele innych współczesnych i historycznych miejsc.
Spodziewamy się, że to dopiero początek ciekawych propozycji i planów dla grup parafialnych ze Szczuczyna na bieżące letnie wakacje.
Tekst i zdjęcia : o. Witalij Słuka SP