Wakacje z Bogiem w Szczuczynie

Wakacje z Bogiem w Szczuczynie

Już ponad dwadzieście lat ojcowie pijarzy ze Szczuczyna gromadzą w swojej parafii sporą liczbę dzieci i młodzieży (około pół tysiąca osób) na tygodniowej modlitewno-integracyjnej akcji – Wakacje z Bogiem. W tym roku wyżej wymieniona impreza przebiegała w dniach od 19 do 26 sierpnia pod hasłem: Świętość jest drogą do Nieba.

Każdemu dniu Wakacji z Bogiem patronował jakiś święty lub błogosławiony. Dzięki inscenizacjom teatralnym uczestnicy „Wakacji” mogli dowiedzieć się o losie swoich świętych rówieśników, takich jak: Franciszek i Hiacynta Marto, św. Dominik Savio, sługa Boży Carlo Acutis, św. José Sanchez del Río, bł. Chiaro Badano, bł. Pier Giorgio Frassati oraz czcigodny Gliceriusz Landriani. Życie każdego z tych młodych świętych niewątpliwie wywarło wielkie wrażenie na wszystkich obecnych.

 

Integracyjnej imprezie towarzyszyła oczywiście codzienna modlitwa, połączona ze śpiewami religijnymi. Nie zabrakło także innych atrakcji specjalnie przygotowanych przez ojców, kleryków i wychowawców. Tańce i zabawy, gry terenowe i skakanie na trampolinach, konkursy muzyczne i sportowe, to tylko niewielka część zajęć, które czekały na wszystkich uczestników Wakacji z Bogiem.

 

No i co za wakacje bez słodyczy? :) Każdego dnia dzieci i młodzież mieli okazję otrzymać słodkie poczęstunki.

 

Oficjalne zakończenie tegorocznych Wakacji z Bogiem odbyło się w niedzielę 26 sierpnia na wspólnej Eucharystii.

 

Warto dodać, że każdego wieczoru specjalny modlitewno-rekreacyjny program czekał także na wszystkich wychowawców Wakacji z Bogiem. Były to: wspólna adoracja, Droga Krzyżowa, Msza św. ku czci św. Józefa Kalasancjusza, założyciela pijarów, uwielbienie Boga śpiewem w centrum miasta Szczuczyna i integracyjne tańce.

 

Już dziś ojcowie pijarzy zapraszają na Wakacje z Bogiem 2019

 

Wideorelację z Wakacji z Bogiem można obejrzeć tu: 


Tekst i zdjęcia: o. Witalij Słuka SP