Arena Młodych w Łodzi

Arena Młodych w Łodzi

We wtorek 9 kwietnia uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami , o. Andrzejem Lisiakiem i o. Markiem Barczewskim z Łowicza wybrali się do Łodzi na Arenę Młodych. Inicjatorem spotkania młodzieży był metropolita łódzki ks. bp Grzegorz Ryś. Wydarzenie miało na celu pogłębienie naszej wiary i duchowe przygotowanie do egzaminów. 

Zachęciło nas już samo miejsce - Atlas Arena w Łodzi oraz oprawa i artystyczne z nowoczesnym rozmachem zorganizowane spotkanie. W czasie niego mogliśmy adorować Pana Jezusa, wysłuchać świadectwa prof. Jacka Molla oraz osób, które dzięki operacji przeprowadzonych przez niego mogły przeżyć i rozwijać swoje pasje, nauki ks. bp Grzegorza Rysia i koncertu "Mocni w Duchu".

Motywem przewodnim było serce (ludzkie i Boskie - pełne miłości). Każdy z uczestników miał możliwość uczestniczyć w sakramencie pokuty i pojednania oraz modlitwy wstawienniczej. Wszyscy, którzy chcieli otrzymali kopię najstarszego znaku chrześcijańskiego (obrączki) znalezionego przez archeologów w okolicach Tumu. Inskrypcja, która go zdobi brzmi: "TOT VIVAS FELIX * QUOT VIVIT * TEPORA FENIX", który można przetłumaczyć: "Obyś żył szczęśliwy, ile czasu żyje feniks". Fenix jest tu symbolem Chrystusa, który jak Fenix odradzający się z popiołu - wstał z gronu żywy -Zmartwychwstały. Spotkanie z rówieśnikami zgromadzonymi w liczbie kilku tysięcy dał nam wiele radości. Był to udany i mamy nadzieję -owocny czas. 

Uczniowie ósmych klas