50-lecie kapłaństwa o. Jerzego Dziury

50-lecie kapłaństwa o. Jerzego Dziury

19 maja 2019 r. swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził o. Jerzy Dziura, który od 8 lat jest duszpasterzem w parafii w Krakowie na Wieczystej. Msza święta sprawowana była w koncelebrze z ojcem Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów Mateuszem Pindelskim oraz proboszczem parafii na Wieczystej ojcem Andrzejem Tupkiem.

W uroczystości uczestniczyli kapłani z dekanatu, ojcowie pijarzy, byli podopieczni ojca Jerzego z ośrodka dla głuchoniemych oraz parafianie. 

Ojciec proboszcz zaznaczył, jak wielka była posługa kapłańska ojca Jerzego przez te 50 lat. Szczególną troską otaczał podopiecznych z ośrodka dla głuchoniemych, których duszpasterzem był dziesiątki lat, katechizując ich oraz przygotowując do sakramentów. 

26 maja o godz. 13:00 ojciec Jerzy Dziura odprawi mszę dziękczynną za 50 lat swojego kapłaństwa w parafii na Rakowicach.

Ojciec Jerzy przyjął święcenia 25 maja 1969 roku. Rok po święceniach kapłańskich został skierowany do parafii Najświętszego Imienia Maryi na Rakowicach. Następnie przez kolejne trzy lata posługiwał w parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach. Przez kolejne lata pracował jako katecheta ponownie w parafii na Rakowicach, a następnie jako proboszcz w tej parafii w latach 1988-2011. Od 8 lat jest duszpasterzem w parafii na Wieczystej.