Święto szkoły w Łowiczu

Święto szkoły w Łowiczu

27 maja 2019 wspólnota Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu przeżywała coroczne święto szkoły. 

Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnie na sali gimnastycznej od modlitwy i kilku uwag organizacyjnych. O godz. 9:00 uczniowie klas I-III udali się do autobusu, natomiast starsi wyruszyli na rowerowy przejazd do Maurzyc. W rowerowym przejeździe wzięło udział około 350 osób. Żółty korowód kamizelek był spektakularnym widokiem, o czym można się przekonać zaglądając do dołączonych zdjęć :)

W maurzyckim skansenie świętowanie rozpoczęliśmy od celebrowania mszy świętej, której przewodniczył o. Marek Barczewski SP, a kazanie wygłosił o. Jakub Wojciechowski SP. W czasie Eucharystii modliliśmy się za całą wspólnotę naszej szkoły (uczniów, ich rodziny, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół) oraz za absolwentów, szczególnie za chorego Julka. Po Mszy Św. odbyły się przedstawienia matematyczne przygotowane przez poszczególne klasy oraz zawody sportowe (biegi dla klas I-VI), gra terenowa, loteria i tańce pijarskie. W trakcie tych atrakcji można było zakosztować kiełbaski lub kaszanki z grilla, różnych ciast przygotowanych przez rodziców i lodów. Wielką atrakcją, jak co roku, było przeciąganie liny, kiedy po przeciwnych stronach stanęli uczniowie oraz nauczyciele i rodzice. Niestety pojedynek nie został zakończony - można powiedzieć, że zakończył się remisem - ponieważ lina, służąca tyle lat do rozgrywki pękła i rozdzieliła uczestników :)

Na zakończenie pobytu w Maurzycach spotkaliśmy się przy kapliczce na nabożeństwie majowym, w czasie którego oddaliśmy cześć patronce naszych szkół Królowej Pokoju, śpiewając litanię loretańską oraz pieśni maryjne. Nabożeństwo poprowadził o. Andrzej Lisiak SP. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego wydarzenia dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia wykonał p. Piotr Komuński - dziękujemy :)