Pożegnanie proboszcza na Wieczystej

Pożegnanie proboszcza na Wieczystej

6 października w parafii MB Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej odbyło się pożegnanie proboszcza - o. Andrzeja Tupka, który pełnił swoją funkcję przez 12 ostatnich lat, jako trzeci proboszcz od założenia parafii w 1983 r. Uroczystość zgromadziła parafian, którzy chcieli wyrazić wdzięczność za posługę jaką pełnił.   

Dobrze Was widzieć - rozpoczął swoją homilię ojciec proboszcz. Długo się zastanawiałem, co Wam powiedzieć na koniec mojego 16-letniego posługiwania w tej parafii - kontynuował. Ojciec Andrzej porównał parafię do domu, w którym spotyka się ludzi, do którego chce się wracać. To przestrzeń, z której nikt nie może Cię wypędzić, którą sam tworzysz. Fakt, że tu jesteś [w tym kościele - przyp. red.] - mówił - pokazuje, że masz inną przestrzeń życia, bo chcesz ją mieć. Masz jeszcze jeden dom, gdzie żyje Chrystus, Syn Boga, którego jesteś  dzieckiem. A to znaczy, że masz ojca, który nigdy nie będzie się Ciebie wstydził, zawsze będziesz mógł do niego mówić. Pismo Święte podaje takie piękne słowa - Abba - Tatusiu! Chcę Wam podziękować, że byliście, że jesteście. Za każdy przejaw waszej dobroci i serca, za wszelką pomoc, za zaangażowanie w tworzenie tej wspólnoty. Życzę Wam, abyście byli wspólnotą braci i sióstr. Abyście pamiętali, że Ci ludzie obok to Wasi bracia i siostry, że możecie na nich liczyć. Abyście zawsze znajdywali tutaj takie ciepło od Ojca, który kładzie rękę na ramieniu i mówi jesteś moim synem, jesteś moją córką - zakończył homilię ojciec proboszcz. 

Podczas Eucharystii zaśpiewał chór parafialny Gaudete pod dyrekcją s. Susi Ferfogli przy akompaniamencie organów, za którymi usiadł Bartłomiej Banek. Do podziękowań dołączyła się również schola dziecięca Nutki z Wieczystej prowadzone przez s. Sylwię, która przygotowała na tę okazję specjalną piosenkę. Swoje podziękowania wyraziły również grupy działające przy parafii: Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Centrum Kultury Calasanz, Liturgiczna Służba Ołtarza, Młodzież z Wieczystej, przedstawiciele Szkoły nr 1 oraz wspólnoty, które przez lata prowadził ojciec proboszcz - Klub Mamy z Wieczystej, Wiosenny Przegląd Małżeństw, SPA - Spotkanie-Pokarm-Adoracja, Wieczyste Przymierze. Został również odczytany list Ojca Prowincjała, który był napisany na tę okazję.