25-27 października 2019 r.

25-27 października 2019 r.

W dniach 25-27 października 2019 r. w naszym seminarium w Krakowie odbywały się kolejne w tym roku Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Tym razem gościliśmy dziewięciu młodych. Przyjechali z różnych regionów Polski: Kacper z Koszalina, Mateusz i Gabriel ze Słupska, Mateusz z Warszawy, Jakub ze Skawiny, Michał z Przemyśla, Mateusz z Nowego Sącza oraz Mateusz i Bartłomiej z okolic Zakopanego.

Tematem rekolekcji była modlitwa, a mottem przewodnim uczyniliśmy słowa z jedenastego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: ,,Panie, naucz nas się modlić.”

Był to niewątpliwie czas zastanowienia się nad sensem modlitwy. Odnosząc się do kilku biblijnych tekstów, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania o to, czy warto się modlić i dlaczego modlitwa winna być w życiu chrześcijanina wartością nadrzędną. Obok spotkań w grupie i kilku konferencji był też czas m.in. na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i na dzielenie się świadectwem własnej wiary.

To już kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe w tym roku. Najbliższe odbędą się w dniach 15-17 listopada w Rzeszowie oraz w dniach 29 listopada–1 grudnia w Krakowie.


Więcej informacji i zgłoszenia:

o. Piotr Recki SchP

tel. 666 - 397 - 538

powolania@pijarzy.pl