Jesienne wydarzenia w Szczuczynie

Jesienne wydarzenia w Szczuczynie

Minął dopiero miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego, a tak wiele wydarzeń miało już miejsce. Czas podsumować, co wydarzyło się w naszej parafii w Szczuczynie. 

21 września br. dla Liturgicznej Służby Ołtarza został zorganizowany wyjazd integracyjny do Grodna. Podczas wyjazdu ministranci mieli okazję między innymi odwiedzić wspólnotę greko-katolików w Grodnie, a także zagrać w paintball laserowy.

Tydzień po tym wydarzeniu, 28 września,  swoją wyjazdową przygodę przeżyła pijarska młodzież z Lidy i Szczuczyna. Podczas wspólnej wyprawy młodzi nawiedzili miasto Nowogródek, gdzie zapoznali się z historią Błogosławionych Sióstr Męczenniczek - nazaretanek, rozstrzelanych w tym mieście podczas II wojny światowej.

Ten miesiąc zakończyliśmy spotkaniami dla szczuczyńskiej młodzieży studiującej i pracującej w Mińsku i Grodnie. Miały one modlitewny charakter, ale nie zabrakło też integracyjnych elementów w tych miastach.

Na początku października parafialny dziecięcy chór Calasanz wziął udział w IV Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej, zorganizowany przez ojców werbistów w Baranowiczach.