15-17 listopada 2019 r.

15-17 listopada 2019 r.

Tomasz, Kacper, Krzysztof i Stanisław to kolejni młodzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w Pijarskich Rekolekcjach Powołaniowych. Tym razem odbyły się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w pijarskim nowicjacie w Rzeszowie. Poprowadził je o. Piotr Recki.

Weekendowy czas skupienia stał się dla uczestników dobrą okazją do zatrzymania się w codziennym zabieganiu i do pogłębienia osobistej relacji z Jezusem. Służyły temu nie tylko konferencje poświęcone tematowi modlitwy, ale także m.in. czas adoracji i indywidualne pochylanie się nad Słowem Bożym w ramach tzw. rekolekcyjnej pustyni.

W planie rekolekcji znalazł się również czas na wspólne zwiedzania otwartego we wrześniu Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego oraz na modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II, które akurat w czasie rekolekcji nawiedzały naszą parafię.

Dziękujemy Panu Bogu za łaskę wspólnego przeżywania tego czasu. Osobom, które się za nas w tym czasie modliły dziękujemy za pamięć. Ojcu Rektorowi, naszym Nowicjuszom i całej pijarskiej Wspólnocie z Rzeszowa dziękujemy za miłe przyjęcie i radość spotkania - mówił o. Piotr Recki - duszpasterz powołań. 

Kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe już w dniach 29 listopada – 1 grudnia. Tym razem w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie.

Informacje i zgłoszenia:

powolania@pijarzy.pl