Patrocinium w Bolesławcu

Patrocinium w Bolesławcu

27 października, w dzień opieki św. Józefa Kalasancjusza, odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów i uroczyste przyjęcie do grona uczniów oraz musical pt. "Życie jest piękne".

Ślubowanie uświetnił piękny występ artystyczny. Nie zabrakło poloneza, recytacji wierszy oraz śpiewu piosenek. Po uroczystości w szkole uczniowie klasy Ia i Ib zwiedzili zakład ceramiczny MANUFAKTURA , a także wzięli udział w warsztatach ceramicznych.

Autorem musicalu, który również został wystawiony tego dnia w szkole pt. "Życie jest piękne”, zarówno w warstwie muzycznej, jak i literackiej, jest o. Dominik Bochenek. Treścią utworu były cztery opowieści z życia dziewczyny o imieniu Róża, zatytułowane nazwami czterech pór roku, które miały ukazać wartość życia w jego różnych momentach, zarówno tych pięknych, jak i trudnych i bolesnych. Ważne jest, abyśmy nie byli zawsze tylko widzami, ale w pełni uczestnikami życia, które jest piękne. Końcówka musicalu pokazywała, że jest to utwór mówiący o marzeniach, które mogą się spełnić, jeśli będziemy stać po stronie życia.

W widowisku wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Przedstawienie zostało wystawione dwukrotnie, przed południem dla społeczności szkolnej, tuż po uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów, oraz o godz. 19.00 dla wszystkich chętnych. Publiczność nagrodziła twórcę i artystów owacjami na stojąco.