Spotkania opłatkowe w Szczuczynie

Spotkania opłatkowe w Szczuczynie

14 i 15 grudnia w Szczuczynie miały miejsca pierwsze spotkania opłatkowe z grupami parafialnymi . Na dzieleniu się opłatkiem zebrała się Liturgiczna Służba Ołtarza, dziecięcy, młodzieżowy chór Calasanz wraz ze swymi rodzicami oraz duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców.

W tym roku roku podczas spotkania zgromadziło się aż 140 osób, co sprawiło, że spotkanie było największym, które do tej pory odbyło się w placówce.  Rozpoczęło się wspólną modlitwą w świątyni parafialnej – Koronką dwunastu gwiazd ku czci Najświętszej Maryi Panny, której szczególnie oddaje się cześć w okresie adwentowym. Następną, główną częścią programu, podczas śpiewania tradycyjnych kolęd, stało się dzielenie opłatkiem i składanie sobie nawzajem świątecznych życzeń. Pod koniec spotkania, najmłodsi uczestnicy dostali pyszne świąteczne prezenty od św. Mikołaja, który niespodziewanie pojawił się tego wieczoru.

Z kolei 15 grudnia swoje wigilijne spotkanie przeżywało duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców wraz z odpowiedzialnym za formację tej grupy o. Andrzejem Agielem SP – proboszczem parafii. Po wspólnej modlitwie i wzajemnych życzeniach uczestnicy podsumowali obecny rok i rozpoczęli już powoli planowanie następnego.