17-19 stycznia 2020 r.

17-19 stycznia 2020 r.

W ostatni weekend, 17-19 stycznia, mszą świętą w piątkowy wieczór rozpoczęły się w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów kolejne rekolekcje powołaniowe. Tym razem w murach naszego Domu gościmy trzynastu chłopaków - opowiada o. Piotr Recki, duszpasterz powołań. 

Choć przyjechali z różnych stron Polski, z Kościerzyny, Łukowa, Torunia, Szczecinka, Sidziny, Raszyna, Włoszczowej, Radomska, Łodzi, Sieradza i Krakowa, cel mieli wspólny – pogłębić swoją osobistą relację z Jezusem i rozeznać to, do czego ich powołuje - kontynuuje o. Piotr. Okazji do wsłuchiwania się w Boże natchnienia nie brakowało podczas tych trzech dni. Był czas na osobistą i wspólnotową modlitwę, na Drogę Krzyżową, codzienną Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu i pochylanie się nad Słowem Bożym. Szczególnie cenny – co podkreślało wielu uczestników – był czas sobotniej przedpołudniowej pustyni. Nie zabrakło także okazji do rozmów: tych indywidualnych - z ojcami pracującymi w Seminarium i tych wspólnych - z naszymi klerykami. W ramach niedzielnej rekreacji uczestnicy spotkali się także z o. Prowincjałem, któremu mieli okazję zadać kilka pytań. Przyjąłem zasadę, że w planie rekolekcji muszę znaleźć czas na indywidualne rozmowy z każdym z uczestników. Niektórzy z nich właśnie po to tu przyjeżdżają. Inni może są trochę zaskoczeni tym, że chcę z nimi rozmawiać w cztery oczy - relacjonował duszpasterz powołań. Zawsze jednak przy podsumowaniu rekolekcji przyznają, że taka indywidualna rozmowa na temat przyszłości każdego z nich jest bardzo dobrym pomysłem. Często to dopiero my, ojcowie w Seminarium, jesteśmy pierwszymi osobami, z którymi chłopaki mają okazję porozmawiać na serio o swoim powołaniu – mówi o. Piotr Recki. 

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas. Dziękujemy tym wszystkim, którzy modlili się za  uczestników tego spotkania. I jednocześnie zapraszamy do pijarskiego Seminarium na kolejne rekolekcje powołaniowe.

Najbliższe terminy to:
31 stycznia – 2 lutego 2020 r. 
17 – 21 lutego 2020 r.