Dni Skupienia LSO Wieczysta

Dni Skupienia LSO Wieczysta

W dniu 7 marca odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza w Krakowie na Wieczystej, w którym wzięli udział ministranci, lektorzy oraz opiekun - o. Andrzej Skrzek.

Dzień rozpoczęliśmy warsztatami liturgicznymi - opowiada Tomasz Matyasik, jeden z lektorów. Młodsi ministranci z pomocą lektorów i ceremoniarzy poznawali istotę ważnych funkcji w czasie Mszy Świętej, takich jak kadzidło, akolitki, patena czy rozkładanie kielicha. Następnie miała miejsce Msza Święta z oprawą asysty. W kazaniu o. Andrzej przekazał Liturgicznej Służbie Ołtarza bardzo ważną myśl. Nie powinniśmy się porównywać do najlepszych, ponieważ wtedy widzimy tylko, jak wiele jeszcze przed nami. Powinniśmy zestawiać się z samym sobą z przeszłości, by zobaczyć swoje postępy - powiedział.

Nie zapomniano też o integracji. Po Mszy Świętej ministranci i lektorzy wybrali się wspólnie na kręgle. Była to okazja do integracji oraz spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Wyniki sięgały nawet 90 punktów! Podczas wyjścia była również pizza, każdy znalazł odpowiednią dla siebie.

Z tego dnia skupienia wynieśliśmy wiele mądrych myśli i nabraliśmy wiele nowej energii, by służyć Bogu - zakończył Tomasz Matyasik.