Tulipany dla Kiblawan na Wieczystej

Tulipany dla Kiblawan na Wieczystej

Duszpasterstwo Akademickie Pijarów oraz Duszpasterstwo Osób Pracujących działające na Wieczystej postanowiło wesprzeć zniszczoną w grudniu pijarską szkołę w Kiblawan.

Dzień kobiet to chętnie obchodzone przez Polaków święto. Czas miłych gestów i szerokich uśmiechów, czas wypełniony zapachem kwiatów oraz dobrymi życzeniami - opowiada jedna z uczestniczek akcji. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. Wszystko za sprawą działającego przy niej Duszpasterstwa Akademickiego Pijarów oraz Duszpasterstwa Osób Pracujących które, by uczcić ten wyjątkowy czas, postanowiły zorganizować kiermasz tulipanów.  

Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń, radości zapracowanych ojców rodzin, którzy mieli możliwość docenienia swoich żon, przez podarowanie im niezwykłego żółtego tulipana - relacjonuje studentka. Niezwykłego, ponieważ całość zebranych środków została przeznaczona na odbudowę zniszczonej w grudniu pijarskiej szkoły w Kiblawan.

Była to jeszcze jedna okazja do okazania serca potrzebującym, do wejścia w czas Wielkiego Postu poprzez dzielenie się tym co mamy z prostotą i radością.