Budowa sali gimnastycznej na Siekierkach

Budowa sali gimnastycznej na Siekierkach

Pragniemy podzielić się z najnowszymi informacjami z placu budowy sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Warszawie na Siekierkach.  O ostatnich działaniach i postępach w pracach opowie nam o. Bogdan Dufaj, który jest odpowiedzialny za budowę.

Obecnie żyjemy w nietypowym czasie i pomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią staramy się, aby harmonogram prac budowlanych przebiegał bez większych zakłóceń - relacjonuje  o. Bogdan Dufaj.

Małymi krokami prace wykończeniowe dobiegają końca. Zależy nam na tym, aby przygotować nowy budynek (salę gimnastyczną) dla uczniów na nowy rok szkolny. Zaplecze sali gimnastycznej na parterze jest już gotowe. Obecnie robimy wylewki samopoziomujące przed położeniem wykładzin. Czekamy na instalacje białego montażu - opowiada odpowiedzialny za budowę o. Bogdan Dufaj. Główna sala jest już pomalowana na biało, natomiast kolory zostaną położone w najbliższych tygodniach. W 60% zostały zamontowane panele także wygłuszające. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczęto instalację ogrzewania podłogowego oraz konstrukcję podłogi. W ubiegłym tygodniu na wcześniej zrobioną konstrukcję została położona wykładzina i pomalowane linie poszczególnych boisk. Mamy zakupioną i zapłaconą część wyposażenia sali gimnastycznej na kwotę 72 000,00 zł - podsumowuje o. Bogdan Dufaj. Czekamy na realizację reszty wyposażenia sali gimnastycznej. Zostało złożone zamówione na kwotę 221 400,00 zł. Przygotowujemy projekt architektoniczny dla III etapu, którym jest budynek „C” dla klas 0-3. 

Jesteśmy wdzięczni za dotychczasowe wsparcie duchowe i materialne oraz prosimy w miarę możliwości o dalsze wsparcie w realizacji tego pijarskiego dzieła. Można tego dokonać, przelewając darowizny na następujące rachunki:

  • Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka: 02 1240 6292 1111 0010 6112 6243
  • Kolegium Zakonu Pijarów: 98 1020 1042 0000 8002 0405 2643

W tytule: Darowizna - budowa szkoły

Z serca bardzo dziękujemy!

Kolegium Zakonu Pijarów Warszawa
Odpowiedzialny za budowę: O. Bogdan Dufaj SP


MK