Pijarski Ministrancki survival LSO ze Strażnic

Pijarski Ministrancki survival LSO ze Strażnic

Liturgiczna Służba Ołtarza ze Strażnic to chłopaki na schwał, dlatego tradycją już jest, że od lat wakacyjne obozy ministranckie mają charakter survivalowy. W tym roku wyjazd miał miejsce od 16  do 22 sierpnia.

Uczestnicy byli zakwaterowani na polu obozowym w lesie, w pobliżu urokliwej miejscowości Holštein. Cały program wyjazdu był skorelowany wokół dwóch ścieżek tematycznych: duchowej i sportowo-rekreacyjnej, które stanowiły szkielet codziennych zajęć i aktywności. 

Charakter duchowy skupiał się wokół najlepszego obrońcy i opiekuna jakim jest Anioł Stróż. Charakter sportowo–rekreacyjny był zbudowany w oparciu o tematykę Igrzysk Olimpijskich. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku nie brakowało dobrej zabawy i wielu rozrywek, co owocowało ogromnymi dawkami radości i świetnymi humorami. Wiązało się to z szeregiem przygotowań, jakie zostały poczynione przez opiekunów i animatorów, którzy spotykali się regularnie, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi - podsumowuje o. Dawid Bartochowski. 

MK