Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

W niedzielę 6 września w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach odbyła się Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021. Głównej Mszy Świętej, która odbyła się o godz. 13.00, przewodniczył biskup drohiczyński ks. prof. Tadeusz Pikus.

W trakcie Eucharystii kaznodzieją był ks. Bogusław Bogdan, pallotyn z Sanktuarium NMP Wychowawczyni w Czarnej. Obecni byli również księża z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej z jego dyrektorem ks. Łukaszem Przybylskim, księża z dekanatu wilanowskiego, współbracia z Łowicza i Elbląga oraz miejscowi duszpasterze. O oprawę muzyczną podczas liturgii zadbał Chór „Con Forza” pod kierunkiem Sławomira Kuczka. Z powodu pandemii koronawirusa wierni nie mogli licznie uczestniczyć w Inauguracji, dlatego placówki z Elbląga, Łowicza i Warszawy wyznaczyły delegacje.

Ksiądz Biskup odwołując się do liturgii Słowa Bożego z 23. niedzieli zwykłej, przypadającej na dzień Inauguracji, mówił o trudnej sztuce upominania braterskiego i wychowawczego. Natomiast zapowiadając X Tydzień Wychowania, który będziemy przeżywać w dniach 13-19 września pod hasłem „Budujmy więzi” zachęcał do dbania o relacje międzyludzkie w rodzinach i szkołach.

Podczas Mszy Świętej odbył się uroczysty akt zawierzenia szkolnictwa Matce Bożej. W programie Inauguracji miały miejsce również w ciągu dnia Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec święty. 

MK