23-25 października 2020 r.

23-25 października 2020 r.

W dniach 23-25 października 2020 r. odbyły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Tym razem pięciu naszych rekolektantów gościliśmy nie jak zwykle w naszym seminarium, ale w Domu Prowincjalnym przy ul. Pijarskiej 2. Rekolekcje poprowadził o. Tomasz Abramowicz.

Już od jakiegoś czasu chciałem pojechać na jakieś rekolekcje, aby popracować nad sobą, nad swoją wiarą. Zauważyłem, że w ciągu całego roku potrzebuję takich kilku dni przerwy na wyciszenie i podładowanie duchowych akumulatorów – powiedział Tomek z Andrychowa. Po takim czasie super mi się działa przez kolejne miesiące. Czas skupienia pozwala mi nie gubić w tym wszystkim siebie i nie czynić z niczego ucieczki przed tym, co najważniejsze czyli przed osobistą relacją z Bogiem. Te rekolekcje - można tak powiedzieć - same mnie znalazły. Po prostu napisał do mnie o. Piotr i zaproponował udział. Kiedy jechałem do pijarów, postanowiłem, że spędzę te dni bez telefonu. Udało się. Dzięki temu miałem więcej czasu na modlitwę, wypoczynek, czytanie i rozmowy z innymi. To był dla mnie bardzo dobry czas - podsumował weekend Tomek. 

Kolejne rekolekcje powołaniowe odbędą się w dniach 27-29 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie. 

MK