Koncert charytatywny na Morawach

Koncert charytatywny na Morawach

Pod koniec września nasz korespondent z Moraw donosił, że wspólnota strażnicka rozpoczęła remont elewacji kościoła św. Marcina. 10 grudnia prace zostały zakończone, a tym samym pojawiła się do zapłacenia faktura. 

W kosztach przedsięwzięcia partycypowało Miasto Strażnice oraz Ministerstwo Kultury przy współudziale środków własnych parafii. Kwota ta jednak była trudna do udźwignięcia, tym samym ojciec proboszcz Łukasz Karpiński przy ogromnym wsparciu zaangażowanych parafian oraz lokalnych artystów zorganizowali adwentowo–bożonarodzeniowy koncert charytatywny online, aby zebrać brakujące środki. Koncert odbył się w pijarskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, drugiej świątyni znajdującej się na terenie miasta. – Organizatorzy spotkali się z bardzo dobrym oddźwiękiem zarówno wśród mieszkańców jak i przyjaciół z terenu całej Czeskiej Republiki oraz spoza jej granic – relacjonuje o. Dawid Bartochowski.

Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem koncertu, który jest dostępny poniżej. Pod koniec nagrania można zobaczyć również efekt końcowy prac.

MK