16-18 kwietnia 2021 r.

16-18 kwietnia 2021 r.

Słowa z 11 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: "Panie, naucz nas się modlić" były mottem kolejnych, zakończonych w minioną niedzielę, Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych. Odbywały się one w naszym Seminarium w Krakowie, a uczestniczyło w nich pięciu licealistów. Wśród nich trzej uczniowie z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu.

– Chociaż wyjazdy na rekolekcje nie są dla mnie nowym doświadczeniem, to jednak na rekolekcjach powołaniowych w pijarskim seminarium jestem po raz pierwszy. Temat modlitwy bardzo mnie interesuje. Cieszę się tym bardziej, że te rekolekcje odbywały się w seminarium, czyli w miejscu omodlonym przez wiele pokoleń pijarów – zauważył na zakończenie rekolekcji jeden z uczestników.

– Jak zawsze dziękujemy Panu Bogu za każdego z uczestników i za to, że mimo pandemii wciąż są osoby, które w naszym seminarium chcą przeżywać swój czas skupienia. Dziękuję modlącym się za nas i już dziś zapraszam na kolejne turnusy. Najbliższe już w terminie 30 kwietna-2 maja i 14-16 maja br. – powiedział duszpasterz powołań o. Piotr Recki SchP.