Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września w naszych szkołach odbywały się uroczyste inauguracje nowego roku szkolnego 2021/2022. Po wakacyjnej przerwie uczniowie i kadra pedagogiczna powrócili do szkół. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego dnia ze szkół w Elblągu, Katowicach i Łowiczu.  

Elbląg

Uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu w tym roku szczególnie zatrzymają się nad hasłem Pijarskiego Roku Duszpasterskiego „Blisko Ciebie”. - Rozpoczynając rok szkolny w pamięci mamy tragiczne wydarzenia z 1939 r. - powiedział o. Rafał Roszer, dyrektor szkoły podczas inauguracji. Przypomniał również jak ważne jest nasze przywiązanie do symboli tj. flaga, godło, hymn Polski czy sztandar szkoły i szacunek do nich. Podkreślił też troskę o wartości katolickie, szacunek i odwagę do obrony tych wartości i drugiego człowieka. Uczniowie podczas rozpoczęcia szczególnie wyeksponowali słowa św. Jana Pawła II: „Wstań! Nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach. Wyprostuj się … Wstań i idź”.

Na zakończenie odbyła się wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

Katowice

Podczas inauguracji w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach na sali gimnastycznej odbyła się Msza Święta, której przewodniczył o. Marian Galas, dyrektor szkoły. Wzięli w niej udział uczniowie i kadra pedagogiczna. Po niej odbyło się powitanie w szkole o. Radka Torby. 

Łowicz

Dzieci i młodzież z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu rozpoczęli nowy rok szkolny udziałem we Mszy Świętej, której przewodniczył o. Andrzej Lisiak.

MK