Pielgrzymka maturzystów z Bolesławca

Pielgrzymka maturzystów z Bolesławca

W poniedziałek 21 marca 2022 r. grupa maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu wyruszyła wraz z dyrektorem o. Markiem Kudachem oraz wychowawcą kl. 3a Andrzejem Raszczukiem na pielgrzymkę do Częstochowy. 

Intencją wyjazdu było uzyskanie dobrego wyniku na maturze – relacjonuje Igor Marcinkiewicz. Ze względu na szlachetność intencji dzielni maturzyści wstali o godz. 5.00 rano, aby wyruszyć o godz. 6.00. Na Jasnej Górze zjawili się po godzinie 10.00 i udali się do bazyliki w celu integracji z innymi maturzystami. Była to też okazja do spotkania koleżanek i kolegów z dawnego gimnazjum. Następnie wszyscy wysłuchali ciekawej konferencji Konrada Grzybowskiego na temat miłości. Kolejnym punktem pielgrzymki była Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu. – Intensywność modlitw przerosła możliwości maturzystów. Wyczerpani opadali z sił, jednak dzięki panu Andrzejowi wybrali się do restauracji, gdzie posilili się pysznym posiłkiem – opowiada Igor Marcinkiewicz. – Uczniom przez cały cały dzień pod wpływem dobrego humoru ojca Marka towarzyszył uśmiech na twarzy.

Na zakończenie odbyła się Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Maturzyści wrócili do Bolesławca o godz. 21.00, dzięki temu mogli się wyspać i na następny dzień uczestniczyć w lekcjach.

MK