Dni w diecezjach ŚDM

Dni w diecezjach ŚDM

Jako pijarska grupa doświadczyliśmy wielkiej miłości ze strony rodzin, grup parafialnych i młodzieży z Penafiel, w miejscu gdzie w dniach 26-31 lipca 2023 r. nasza grupa spędzała dni w diecezjach w ramach ŚDM. Osiem dni pobytu minęło niesamowicie szybko.

Każdy z nich wypełniony był poznawaniem regionu, w których przebywali czy Porto, w którym odbywały się główne wydarzenia w ramach dni w diecezjach. W jeden z ostatnich dni nasi pielgrzymi uczestniczyli w koncertach, spotkaniach, a ostatni dzień zakończył się przedstawieniem multimedialnym prezentującym historię Światowych Dni Młodzieży.

— W pamięci będziemy mieć czas wspólnych modlitw, śpiewu, zwiedzania, rozmów i spotkań w rodzinach  mówi o. Tomasz Abramowicz. Niedziela upłynęła pod znakiem spotkań z goszczącymi rodzinami. Eucharystia odbyła się w kościele parafialnym, a później wspólny obiad — piknik w miejskim parku. Poniedziałek to ostatni dzień naszego pobytu w diecezji Porto. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia grup krakowskich. Wtorkowy poranek był czasem wyjazdu do Lizbony. —  Wzruszeniom nie było końca — dodaje o. Tomek. 

Fot. Karolina Żelazko

MK