Wiadomości

Szopki w naszych placówkach

Zapraszamy do galerii, w której przedstawiamy szopki bożonarodzeniowe znajdujące się w naszych placówkach w: Rzeszowie, Warszawie, Cieplicach, Łowiczu, Łapszach Niżnych, Krakowie: Rakowicach, Wieczystej i Pijarskiej, Bolszewie,  naszym seminarium, a także dalekiej Japonii. 

Rekolekcje pijarskiego laikatu

Zapraszamy do zapisów na tegoroczne wakacyjne rekolekcje organizowane dla pijarskich współpracowników świeckich. W tym roku odbywają się one w trzech miejscach i czterech turnusach. Więcej informacji na temat rekolekcji oraz link do zapisów znajduje się poniżej. 

Sylwestrowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Zapraszamy młodzież pijarską z naszych placówek na Sylwestrowe Spotkanie, które odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem kanału YouTube 31 grudnia w godz. 11.00 - 12.30. W planie wydarzenia m. in. konferencja o. Piotra Wiśniowskiego. 

Boże Narodzenie

"Zwiastuję wam radość wielką, dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Jezus Chrystus". (Łk 2,1-14) 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia słowo o. Mateusza Pindelskiego - Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

List Kalasantyński - 25 grudnia

W ostatnim czasie niektóre życzenia, które wypowiemy albo usłyszymy nabiorą większej mocy! 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 grudnia 2020 r.

Pijarskie Rekolekcje Adwentowe

Zapraszamy na Pijarskie Rekolekcje Adwentowe "Zacznie się od Domu Bożego" (1P 4,17), które odbywają się w dniach 20-22 grudnia. Prowadzi je o. Piotr Różański prosto z serca Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów – kościoła pw. Przemienienia Pańskiego przy Pijarskiej w Krakowie.

Adwentowe rekolekcje dla dzieci

Dobro – Prawda – Piękno – to tematy przewodnie rekolekcji dla dzieci przygotowanych przez o. Dominika Bochenka, które ukazują trzy podstawowe wartości, które dzieci odkrywają w Bogu, w świecie stworzonym przez Niego, a także w sobie samym. Linki do wideo znajdują się poniżej. 

Gala Finałowa "Giętkiego Pióra"

Niech Ci zawsze przypomina, żeby nie marnować czasu – to słowa kończące spektakl pt. "Zegarek". Został on napisany na podstawie scenariusza Sebastiana Wujcika – zwycięzcy 5. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Giętkie Pióro, organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada.   

25 lat szkół pijarskich w Łowiczu

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu obchodzą w tym roku jubileusz 25 lat istnienia. Główne uroczystości odbyły się 28 listopada w kościele pijarskim pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha. Uczestniczyli w nich dyrektor szkoły, o. Prowincjał, władze lokalne, nauczyciele oraz uczniowie.

Patrocinium Młodych

Patrocinium Młodych, nowa inicjatywa w ramach prowincjalnego kalendarza duszpasterskiego, skrojonego na miarę pandemii, odbyła się 28 listopada. W zdalnym spotkaniu wzięła udział grupa młodzieży z Bolszewa oraz Elbląga, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Warszawy.