Wiadomości

Twórczość o. Damiana Stachowicza

Podczas koncertu online przygotowanego przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego z okazji Święta Konstytucji 3 maja został wykonany utwór "Veni consolator", którego autorem jest o. Damian Stachowicz, pijar. Cały koncert jest dostępny na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej.   

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Ranking szkół pijarskich

W ostatnich dnia pojawił się ranking szkół podstawowych oraz liceów wg portalu waszaedukacja.pl. Zostały w nim uwzględnione placówki z Krakowa, Poznania, Rzeszowa oraz Warszawy. Pijarskie szkoły zostały sklasyfikowane na wysokich miejscach, czego gratulujemy nauczycielom i uczniom.   

List Kalasantyński - 25 kwietnia

Maryjo, chcemy przepraszać za zniewagi, jakie spotykają Cię w naszej Ojczyźnie, stawać przed Tobą w pokorze serca i z miłością, na jaką nas stać, wysławiać Cię imionami Litanii.
Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 kwietnia 2021 r

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

W dniach 16-18 kwietnia 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchowne Zakonu Pijarów odbyły się Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe, które przebiegały pod hasłem: "Panie, naucz nas się modlić" (Łk 11, 1). Wzięło w nich udział pięciu licealistów, w tym trzech uczniów Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu.

Ogólnopolski sukces uczennicy z Łowicza

Dominika Łażewska, uczennica klasy II HL trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, została laureatką XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Przebiegała ona pod hasłem: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka.

Duchowa Adopcja Maturzysty

Rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To 9. edycja akcji skierowanej do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w maju zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Rozpocznie się ona 25 kwietnia, czyli w Niedzielę Dobrego Pasterza. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie maturzysci.pijarzy.pl.

Groby Pańskie w naszych placówkach

Zapraszamy do galerii, w której przedstawiamy Ciemnice i Groby Pańskie znajdujące się w naszych placówkach w: Warszawie, Cieplicach, Łapszach Niżnych, Krakowie: Rakowicach, Wieczystej, Pijarskiej, Bolszewie, Rzeszowie, Czechach: Strażnicach i Radziejowie, a także dalekiej Boliwii. 

Alleluja, alleluja, alleluja!

Niech Chrystus Zmartwychwstały da nam łaskę tak głębokiego zjednoczenia się z Nim, abyśmy przeszli ze śmierci do życia, które trwa na wieku, i ponieśli nadzieję wszystkich zlęknionym. 

o. Mateusz Pindelski - Prowincjał

Wizytacja Kanoniczna o. Generała

Zakończyła się Wizytacja Kanoniczna o. Generała Pedro Aguado i o. Miguela Giráldeza – Asystenta Generalnego na Europę w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która trwała od 22 do 30 marca 2021 r. W tym czasie odbyły się spotkania ze wspólnotami, a także spotkania online.