Wiadomości

Ogólnopolski sukces uczennicy z Łowicza

Dominika Łażewska, uczennica klasy II HL trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, została laureatką XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Przebiegała ona pod hasłem: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka.

Duchowa Adopcja Maturzysty

Rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To 9. edycja akcji skierowanej do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w maju zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Rozpocznie się ona 25 kwietnia, czyli w Niedzielę Dobrego Pasterza. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie maturzysci.pijarzy.pl.

Groby Pańskie w naszych placówkach

Zapraszamy do galerii, w której przedstawiamy Ciemnice i Groby Pańskie znajdujące się w naszych placówkach w: Warszawie, Cieplicach, Łapszach Niżnych, Krakowie: Rakowicach, Wieczystej, Pijarskiej, Bolszewie, Rzeszowie, Czechach: Strażnicach i Radziejowie, a także dalekiej Boliwii. 

Alleluja, alleluja, alleluja!

Niech Chrystus Zmartwychwstały da nam łaskę tak głębokiego zjednoczenia się z Nim, abyśmy przeszli ze śmierci do życia, które trwa na wieku, i ponieśli nadzieję wszystkich zlęknionym. 

o. Mateusz Pindelski - Prowincjał

Wizytacja Kanoniczna o. Generała

Zakończyła się Wizytacja Kanoniczna o. Generała Pedro Aguado i o. Miguela Giráldeza – Asystenta Generalnego na Europę w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która trwała od 22 do 30 marca 2021 r. W tym czasie odbyły się spotkania ze wspólnotami, a także spotkania online. 

Dzień skupienia dla nauczycieli

27 marca 2021 r. w kościele w Krakowie na Wieczystej odbył się dzień skupienia dla nauczycieli. Konferencję podczas spotkania wygłosił o. Generał, a następnie o. Sławomir Dziadkiewicz poprowadził drogę krzyżową z rozważaniami spisanymi przez św. Józefa Kalasancjusza.

Z rodziną na drodze krzyżowej

Z okazji obchodzonego w 2020 r. jubileuszu 25 lat odrodzenia się Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, pracujący tam obecnie ojcowie postanowili wydać zbiór rozważań do stacji drogi krzyżowej. Zostały one napisane przez pijarów, którzy przez to ćwierćwiecze towarzyszyli szkole w drodze formacji. 

Śluby uroczyste 2021

27 marca 2021 r. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej br. Paweł Pastuszyn od Matki Bożej Pocieszenia złożył śluby uroczyste: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży, na ręce o. Pedro Aguado - Generała Zakonu.

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

W dniach 26-28 marca 2021 r. nasze pijarskie Seminarium znów wypełniło się rekolektantami. Tym razem – poza jedną osobą z Krakowa – uczestnicy przyjechali ze Słupska, Warszawy, Zgierza i Lublińca. Przyjechali, by – już po raz drugi - przeżywać w naszej Wspólnocie swój czas skupienia.

Zaproszenie na śluby uroczyste

Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności na modlitwie za br. Pawła Pastuszyna, który 27 marca 2021 r. o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej złoży śluby uroczyste na ręce o. Generała Zakonu Pijarów - o. Pedro Aguado. Całe wydarzenie będzie transmitowane na naszym kanale YouTube.