Wiadomości

Kurs Animatora Pijarskiego

W niedzielę w Krakowie zakończył się Kurs Animatora Pijarskiego, w którym wzięła udział Młodzież Pijarska z całej Polski. Podczas tych kilku intensywnych dni odbywało się wiele spotkań, warsztatów, które poprowadzili ojcowie pijarzy i doświadczeni animatorzy pijarscy. 

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

,,Komu odpuścicie, będzie odpuszczone” - słowa zaczerpnięte z 20. rozdziału Ewangelii wg św. Jana były hasłem kolejnych rekolekcji powołaniowych, które miały miejsce w pijarskim Wyższym Seminarium Duchownym. Odbywały się one w miniony weekend 28-30 maja 2021 r.

SMP Polski Północnej

Po raz pierwszy w Bolszewie w dniach 28-29 maja 2021 r. odbyło się Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Polski Północnej, w którym uczestniczyła młodzież z pijarskich placówek z Bolszewa i Elbląga. Na zaproszenie duszpasterzy spotkanie poprowadził o. Jacek Wolan. 

List Kalasantyński - 25 maja

Św. Józef Kalasancjusz zachęca nas dziś do tego, aby korzystać z sakramentu pojednania [...].

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 maja 2021 r.

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

Podczas ostatnich Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych, które odbyły się w dniach 14-16 maja 2021 r., do Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów przyjechało trzech chłopaków: Miłosz z Poznania, Rafał z Warszawy i Piotr z Tczewa. 

Spotkanie w ramach Ruchu Calasanz

W sobotę 15 maja 2021 r.  w Krakowie na Pijarskiej odbyło się spotkanie, które zorganizował Prowincjalny Zespół Ruchu Calasanz. Jego celem było praca nad nowymi konspektami dla małych grup Ruchu. W spotkaniu wzięli udział młodzi i starsi, pijarzy i świeccy.

Jubileusz 25 lat kapłaństwa

16 maja w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej świętowaliśmy 25 lat kapłaństwa: o. Marian Galasa, o. Tomasza Jędrucha, o. Józefa Matrasa i o. Wojciecha Wojdy. Eucharystii, odprawianej w intencji Jubilatów, przewodniczył o. Prowincjał Mateusz Pindelski. 

Konkurs o Giętkie Pióro

Stowarzyszenie Parafiada zaprasza do udziału w 6. Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra. W tym roku inspiracją dla pisarstwa młodych ludzi jest mistrz słowa, futurysta, wizjoner i myśliciel - wybitny pisarz Stanisław Lem w 100. rocznicę urodzin. 

Spotkanie formacyjne zakonników

"O jak dobrze i miło, gdy bracia mieszkają razem"  pod takim hasłem odbywało się spotkanie w ramach formacji zakonników pomiędzy  6. a 10. rokiem od złożenia ślubów uroczystych. Odbyło się podczas ostatniego weekendu, 7-9 maja w Rzeszowie, a przewodniczył mu o. Dariusz Bakalarz.

Twórczość o. Damiana Stachowicza

Podczas koncertu online przygotowanego przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego z okazji Święta Konstytucji 3 maja został wykonany utwór "Veni consolator", którego autorem jest o. Damian Stachowicz, pijar. Cały koncert jest dostępny na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej.