Tegoroczne, październikowe nabożeństwa różańcowe w Cieplickiej parafii przebiegają w szczególny sposób. W trakcie ich trwania, nasza świątynia zmienia się w „różany ogród”. Wszystko za sprawą dzieci, które wyjątkowo licznie, i z wielką ochotą uczęszczają na nabożeństwa. Po każdym odmówionym „Zdrowaś Maryjo” dzieci, po kolei, zanoszą po jednej róży do wazonu znajdującego się pod figurą Matki Bożej.