Wiadomości

Wieczór misyjny w Elblągu

Wieczór misyjny w Elblągu

22 listopada 2023 r. z inicjatywy pani Niny Dziwnel-Stępki kierującej CKC Calasanz w Elblągu odbyło się spotkanie misyjne. O. Dyrektor Piotr Jałako podzielił się swoim doświadczeniami z pracy misyjnej w Chile, gdzie posługiwał przez ponad 5 lat. 
Bierzmowanie w Boliwii

Bierzmowanie w Boliwii

W Boliwii sakrament bierzmowania przyjęła grupa osób przygotowywanych przez o. Stanisława i Kazimierza Chowańca. Była to niezwykle uroczysta chwila dla całej społeczności parafialnej. 

List od o. Stanisława z Boliwii

List od o. Stanisława z Boliwii

Dzielimy się listem otrzymanym od o. Stanisława z Boliwii, a dokładniej z regionu Cocapata, który zamieszkuje ludność  Quechua i Aimara. Ojciec opisuje jak żyją na co dzień mieszkańcy i czym się zajmują. 

List od o. Janusza z Chile

List od o. Janusza z Chile

Przekazujemy list, który nadesłał nam o. Janusza Furtaka z Chile. Mówi on o sytuacji geograficznej w kraju oraz o ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w połowie września 2023 r.  

Boże Ciało w Chile

Boże Ciało w Chile

Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami nadesłanymi przez o. Janusza Furtaka, który obecnie przebywa na misjach w Santiago de Chile. Niebo (a) i ziemia… - Pozdrowienia z Chile, czyli relacja z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz informacje o obecnie panującej tam sytuacji. 

Wiadomości z Chile

Wiadomości z Chile

Ja kupuję puste torby, a Pan Bóg je napełnia - o. Janusz Furtak opowiada w kolejnym liście o sytuacji, jaka panuje w Chile w Santiago - o radzeniu sobie w obliczu pandemii koronawirusa, ostatnich wydarzeniach związanych z Niedzielą Miłosierdzia Bożego i działaniu świetlicy parafialnej.