20. SMP w Łowiczu

20. SMP w Łowiczu

10 października uczniowie Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu mieli okazję uczestniczyć w 20 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej. W tym roku w nietypowej formie, bo spotkanie odbyło się w placówce.

Tematem przewodnim były słowa św. Jana Pawła II: Niech zstąpi Duch Twój! - wypowiedziane przez naszego rodaka w czasie pierwszej pielgrzymki do swojej Ojczyzny.

Dzień rozpoczęliśmy przywitaniem się online z resztą placówek pijarskich- tradycyjnie prowadzili ojcowie z Krakowa - mówi Wojtek Zabrzewski, uczeń szkoły. Po krótkim zapoznaniu z tematem rozpoczęliśmy pracę w małych grupkach. Na obiad uczestnicy spotkania zawitali do pobliskiej restauracji „Polonia w Zaciszu”. Po napełnieniu swoich żołądków udali się na „wyprawę otwartych oczu” śladami św. Jana Pawła II po ziemi łowickiej. Zwieńczeniem dnia była Msza Święta w kaplicy szkolnej, która mimo padającego deszczu, który przypominał o Duchu świętym - temacie tegorocznego SMP była głęboko przeżyta. Na koniec dnia do wspólnego seansu filmowego mięliśmy poczęstunek w postaci pizzy i popcornu prosto z garnka - dodaje Wojtek. SMP niestety zawsze musi się skończyć i już teraz nie mogę się doczekać kolejnej jego odsłony, kto wie może już w „normalnych” dla nas czasach jak rok temu.

MK