29-31 stycznia 2021 r.

29-31 stycznia 2021 r.

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe – mimo trudnego czasu pandemii i ograniczeń z tego wynikających - cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem. W drugim w tym roku turnusie rekolekcyjnym (29-31 stycznia 2021 r.) uczestniczyło kolejnych pięciu licealistów i studentów.

– Przyjechałem do ojców pijarów, żeby trochę zatrzymać się w swoim życiu, żeby się wyciszyć i przegadać z Panem Bogiem Jego plan na moje życie – powiedział jeden z rekolektantów. Rzeczywiście, okazji do "przegadywania" z Panem Bogiem własnego życia było wiele: począwszy od codziennej Eucharystia, poprzez czas pustyni czyli adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, czas konferencji, wspólnego pochylania się nad Słowem Bożym. Korzystaliśmy z gościnności wspólnoty seminaryjnej, więc nie mogło zabraknąć także ciekawych rozmów z klerykami, dzielenia się świadectwem własnego powołania i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące dziś młodych ludzi pytania.

Jak zawsze dziękujemy Panu Bogu za czas tych rekolekcji i za młodych, których do nas posyła. Następne rekolekcje już za dwa tygodnie – w dniach 12-14 lutego 2021 r. – Wszystkich młodych, którzy poszukują w swoim życiu woli Bożej serdecznie zapraszam – powiedział o. Piotr Recki SchP – pijarski duszpasterz powołań.