Sukcesy uczniów z Łowicza

Sukcesy uczniów z Łowicza

Dominika Łażewska uczennica klasy II HL, trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu zajęła pierwsze miejsce  w XXXI Olimpiadzie Teologii Katolickiej w etapie diecezjalnym.

Olimpiada przebiegała pod hasłem: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka. Tym samym Dominika zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Wysokie miejsca zajęli także: Bartosz Stań z I PM (III miejsce) oraz Weronika Gładka z II HL (czteroletniego liceum, V miejsce).  W sumie w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział 23 uczniów.

Olimpiada Teologii Katolickiej jest okazją nie tylko do rywalizacji, ale także do formacji - mówi o. Andrzej Lisiak – tym bardziej cieszy ilość uczestników. Temat skupiony wokół chrześcijańskiego spojrzenia na człowieka, pozwala dostrzec wyjątkową godność osoby ludzkiej i jej powołanie do świętości. Dominice, która zdecydowanie wyprzedziła swoich konkurentów w diecezji łowickiej gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim – zakończył o. Andrzej Lisiak.