Wizytacja Kanoniczna o. Generała

Wizytacja Kanoniczna o. Generała

Zakończyła się Wizytacja Kanoniczna o. Generała Pedro Aguado i o. Miguela Giráldeza – Asystenta Generalnego na Europę w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która trwała od 22 do 30 marca 2021 r. W tym czasie odbyły się spotkania ze wspólnotami, a także spotkania online. 

Z powodu trwającej pandemii o. Generał nie mógł odwiedzić wszystkich placówek, dlatego spotkał się przede wszystkim z krakowskimi wspólnotami z: Rakowic, Pijarskiej, Akacjowej oraz Wieczystej, a także Siostrami Pijarkami mieszkającymi w Krakowie. Szczególnym czasem były rozmowy z nowicjuszami i klerykami z seminarium Zakonu Pijarów. 

Podczas tych kilku dni odbyły się również spotkania online: z Przełożonymi placówek, młodymi pijarami oraz z Dyrektorami szkół pijarskich. O. Generał odwiedził nowe szkoły w Rzeszowie i Warszawie, a także szkołę w Łowiczu, która w 2020 r. obchodziła 25. rocznicę powstania.

27 marca o. Pedro Aguado przyjął śluby uroczyste składane przez br. Pawła Pastuszyna, które odbyły się w kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej oraz wygłosił konferencję podczas dnia skupienia dla nauczycieli z Krakowa i Bolesławca. W trakcie Wizytacji Kanonicznej odbyła się również sesja Kongregacji Prowincjalnej.

Poniżej przygotowane grafiki przedstawiają i podsumowują słowa skierowana przez o. Generała do poszczególnych wspólnot. 

MK