Pielgrzymka do Niepokalanowa

Pielgrzymka do Niepokalanowa

24 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu wraz z rodzicami, rodzeństwem i swoim katechetą o. Dariuszem wybrali się do pobliskiego Niepokalanowa na "Pielgrzymkę Ósmoklasisty".

Odbywała się ona w intencji uzyskania łask Bożych przez orędownictwo Matki Jezusa oraz wyproszenia pomyślnego zdania czekających młodzież egzaminów.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy Świętej w kaplicy szkolnej, po której całe rodziny zostały indywidualnie pobłogosławione Najświętszym Sakramentem. Uczniowie wylosowaniu także cytat z Pisma Świętego i sentencje osób świętych, a następnie wyruszyli do Niepokalanowa. Na miejscu był czas na spotkanie z Panem Jezusem na modlitwie w Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także zwiedzanie z przewodnikiem muzeum św. o. Kolbego. O godz. 15.00 wszyscy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy św. Maksymiliana. Nie zabrakło również czasu na wspólną rekreację.

 – To był piękny i owocny czas przeżycia duchowego jak i długich rozmów przy kawie i ciastku  relacjonuje jedna z uczennic klasy 8. Dziękujemy naszemu duchowemu opiekunowi o. Dariuszowi za poświęcony czas i piękne głoszone Słowo Boże.

MK