Spotkanie formacyjne zakonników

Spotkanie formacyjne zakonników

"O jak dobrze i  miło, gdy bracia mieszkają razem"  pod takim hasłem odbywało się spotkanie w ramach formacji zakonników pomiędzy 6. a 10. rokiem od złożenia ślubów uroczystych. Odbyło się podczas ostatniego weekendu, 7-9 maja w Rzeszowie, a przewodniczył mu o. Dariusz Bakalarz.

Podczas pierwszego dnia współbracia wzięli udział w konferencji o klerykalizmie u Ojców Kościoła, którą wygłosił ks. Grzegorz Wójciak, patrolog, wykładowca WSD w Rzeszowie i katecheta w liceum Sióstr Prezentek. Po niej był również czas na dyskusję. W programie znalazły się również warsztaty prowadzone przez p. Katarzynę Rogalę, terapeutkę i psychologa. Ich tematem była rola zaangażowania społecznego w budowaniu umiejętności samoregulacji, który idealnie wpisał się w bardzo aktualny problem izolacji społecznej oraz terapeutycznej roli kontaktów z drugim człowiekiem. 

W sobotę współbracia udali się na pielgrzymkę na Święty Krzyż, gdzie celebrowali Eucharystię oraz oddali cześć relikwiom Krzyża Świętego. Historię tego miejsca przedstawił o. Stanisław Jankowicz, oblat. Tam ojcowie zostali również ugoszczeni przez zakonników obiadem.

Dni formacji zakończyły się wspólną niedzielną Eucharystią i braterskim dzieleniem się. 

Ten wspólny czas był wyjątkowy ze względu na fakt, że wszyscy współbracia właśnie w Rzeszowie odbywali swój nowicjat, więc mogli powspominać swoje początki formacji  powiedział o. Dariusz Bakalarz.  

MK