Jubileusz 25 lat kapłaństwa

Jubileusz 25 lat kapłaństwa

16 maja w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej świętowaliśmy 25 lat kapłaństwa: o. Marian Galasa, o. Tomasza Jędrucha, o. Józefa Matrasa i o. Wojciecha Wojdy. Eucharystii, odprawianej w intencji Jubilatów, przewodniczył o. Prowincjał Mateusz Pindelski. 

W swoim kazaniu o. Prowincjał podkreślił, że jako kapłani uobecniamy i kontynuujemy z pomocą Ducha Świętego to, co Chrystus zapowiedział. Odwołał się również do historii z życia św. Józefa Kalasancjusza, w którym zaszła głęboka przemiana. Kiedy znalazł się w trudnej sytuacji i brakowało mu pieniędzy na prowadzenie szkół i samych lekcji dla dzieci, zrezygnował z tego, co posiadał  z zaspokajania swoich drugorzędnych i mniej ważnych potrzeb, na rzecz swojego dzieła. Życzę Wam, aby tak jak Kalasancjusz, zdać się na Boga, który nie zawiedzie nadziei, którą w nim pokładamy  powiedział o. Mateusz Pindelski.

Uroczystość zgromadziła współbraci z placówek z Katowic, Krakowa: Rakowic, Akacjowej, Pijarskiej i Wieczystej. Obecne były również wspólnoty sióstr pijarek, serafitek oraz Wspólnoty Loyola, wspólnota seminaryjna oraz rodziny i bliscy przyjaciele. 

MK