Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe

Podczas ostatnich Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych, które odbyły się w dniach 14-16 maja 2021 r., do Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów przyjechało trzech chłopaków: Miłosz z Poznania, Rafał z Warszawy i Piotr z Tczewa. 

Tematem rozważań rekolekcyjnych była modlitwa. Teoria szła oczywiście w parze z praktyką, dzięki czemu w planie rekolekcji znalazł się również czas na codzienną Eucharystię, brewiarz, adorację i pochylanie się nad Słowem Bożym. Było też wiele oficjalnych i nieoficjalnych okazji do wspólnych rozmów z klerykami, do dzielenia się swoim doświadczeniem wiary i świadectwem życia. 

Czas matur i trwająca pandemia sprawiły, że te rekolekcje były bardzo kameralne. Był w tym wszystkim jednak jakiś palec Pana Boga, bo uczestnicy wyjechali bardzo wdzięczni za możliwość przeżycia u nas tego czasu  mówi o. Piotr Recki, duszpasterz powołań i prowadzący rekolekcje.  Pozostaje mieć nadzieję, że to doświadczenie, które ubogaciło ich w czasie pobytu w naszym seminarium będzie kiełkowało i wyda piękne owoce w życiu każdego z nich. O to się, dla wszystkich uczestników naszych rekolekcji wraz z klerykami, modlimy – podsumował o. Piotr.


Już teraz zapraszamy na kolejne rekolekcyjne turnusy. Najbliższe terminy to: 

28-30 maja 2021 – Kraków
18-20 czerwca 2021 – Kraków
10-14 sierpnia 2021 – Kraków
16-19 sierpnia 2021 – Rzeszów
20-22 sierpnia 2021 - Kraków

MK