SMP Polski Północnej

SMP Polski Północnej

Po raz pierwszy w Bolszewie w dniach 28-29 maja 2021 r. odbyło się Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Polski Północnej, w którym uczestniczyła młodzież z pijarskich placówek z Bolszewa i Elbląga. Na zaproszenie duszpasterzy spotkanie poprowadził o. Jacek Wolan. 

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wspólną kolacją, następnie odbył się wieczorek integracyjny, podczas którego młodzież mogła się lepiej poznać. Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym. Modlitwę animowała muzycznie i wokalnie starsza młodzież z Bolszewa.

Drugi dzień był niezwykle intensywny. Po modlitwie jutrznią i śniadaniu odbyła się konferencja wygłoszona przez o. Jacka. Jej tematem był "Restart"  słowo to jest tegorocznym pijarskim hasłem roku szkolnego i duszpasterskiego, które oznacza m.in. ponowne wyruszenie w drogę za Jezusem. Animatorzy z Elbląga poprowadzili spotkania w grupach, podczas których młodzież odkrywała z jednej strony niepokoje i trudności swojego życia, a z drugiej strony swoje talenty i mocne strony. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę, którą poprowadził o. Łukasz Czub i p. Agnieszka. Centralnym punktem dnia była Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił o. Proboszcz z parafii w Bolszewie o. Łukasz Porąbka. Po obiedzie młodzież pojechała na zwiedzanie Wejherowa, po którym oprowadził wszystkich p. Marek Czoska, katecheta z Bolszewa. Wieczorem odbyło się zakończenie i podziękowanie za ten wspólnie spędzony czas.

Tak SMP wspominają uczestnicy:

Wyjazd do Bolszewa był moim pierwszym SMP w życiu, dlatego to, w jaki sposób przeżyję ten czas było dla mnie wielką niewiadomą. Zdecydowałem się pojechać, ponieważ chciałem pobyć trochę z osobami z klasy i oderwać od szkoły. Po przyjeździe bardzo łatwo zawiązaliśmy wspólnotę z osobami z Bolszewa i razem przeżywaliśmy kolejne punkty SMP. Była adoracja, którą osobiście uważam za mocne przeżycie oraz Msza Święta, spotkania w grupach, konferencja. Oczywiście wiele czasu spędziliśmy, z czego się bardzo cieszę, wspólnie się integrując, bawiąc oraz tańcząc. Te dwa dni były jednym z najlepszych przeżyć jakie pamiętam, poznałem na nich wielu fantastycznych młodych ludzi, zacieśniłem więzy z osobami z mojej szkoły oraz uczyniłem krok naprzód w mojej relacji do Pana Boga. Osobiście uważam również, że to SMP zostało bardzo dokładnie przygotowane, a także świetnie poprowadzone przez ojców: Jacka, Mateusza oraz Rafała, za co bardzo im dziękuję!

Grzesiek z Elbląga

SMP Północy było super wydarzeniem! Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć i poznać tak cudowne osoby. Było to dla mnie ciekawym doświadczeniem i fantastyczną okazją do nawiązania nowych relacji z młodzieżą pijarską z Bolszewa, która bardzo miło i ciepło nas przyjęła. Mimo tego, że były to tylko dwa dni, zostały one wykorzystane maksymalnie i aktywnie. Z jednej strony mogliśmy odkryć i jeszcze raz odnaleźć siebie podczas wspaniałej konferencji o. Jacka i spotkaniu w grupach, które miałam zaszczyt poprowadzić. Mamy teraz szansę wprowadzić w nasze życie tegoroczne pijarskie hasło ,,RESTART", o którym tyle rozmawialiśmy w grupach. Nie zabrakło również moich ukochanych tańców pijarskich, na których lepiej się poznaliśmy i wykorzystaliśmy tą pozytywną energię, którą odczuć można było od pierwszych minut spotkania. Jestem wdzięczna za możliwość udziału w tak pięknym i świetnie zorganizowanym wydarzeniu.

Wika

MK