Pielgrzymka parafialna z Cieplic

Pielgrzymka parafialna z Cieplic

Parafianie z Cieplic, sąsiednich miejscowości, a także z innych miast wzięli udział w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa. Grupa liczyła 56 osób, a przewodniczył jej o. Grzegorz Sekuła. 

 Program wyjazdu był bardzo bogaty  jak relacjonuje jedna z uczestniczek p. Magdalena Jaroszewicz W Wadowicach modliliśmy się w Bazylice Ofiarowania NMP, która była świadkiem chrztu Karola Wojtyły, a także w kościele Ojców Karmelitów Bosych, gdzie młody Karol chętnie przebywał. W planie znalazło się także zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, gdzie 18.05.1920 r. urodził się przyszły papież przy dochodzących z pobliskiego kościoła dźwiękach nabożeństwa majowego. 

– Kalwaria Zebrzydowska była bazą naszego wyjazdu, podczas którego mieszkaliśmy w domu pielgrzyma przy sanktuarium pasyjno-maryjnym Matki Bożej Kalwaryjskiej  dodaje p. Magdalena. Częstym gościem tego świętego miejsca był św. Jan Paweł II jako chłopiec, kapłan, biskup i w końcu papież. Klasztor i bazylika są otoczone przez  rozległą i stromą kalwarię, na której wierni oddają cześć Jezusowi i Maryi na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej.

Wreszcie trasa pielgrzymki zaprowadziła wszystkich do Krakowa, gdzie uczestnicy odwiedzili katedrę wawelską wraz z grobami królewskimi i dzwonem Zygmunta, a także kościół Przemienienia Pańskiego Ojców Pijarów wraz z nowo udostępnioną kryptą, po której nas oprowadził wszystkich o. Witalij. – W drodze powrotnej pielgrzymowaliśmy także do Sanktuarium  św. Jana Pawła II, a także do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie modliliśmy się przy grobie św. Faustyny Kowalskiej – relacjonuje p. Magdalena.

Pielgrzymce towarzyszyła niemal przez cały czas wspólna, gorąca modlitwa: codzienna Msza Święta, każdego poranka Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, różaniec wraz z rozważaniami, koronka do Miłosierdzia Bożego, a w piątek i niedzielę – także droga krzyżowa w terenie. Ponadto w autokarze rozbrzmiewał radosny śpiew pieśni i piosenek religijnych z towarzyszeniem gitary.

– Atmosfera pielgrzymki była bardzo dobra  pełna radości, życzliwości oraz serdecznej modlitwy  podsumowała relację p. Magdalena.

MK