Odpust w Cieplicach

Odpust w Cieplicach

Jak co roku, 26 czerwca,  w trakcie wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00 wspólnota parafialna z Cieplic zgromadziła się w świątyni, aby świętować uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona parafii.

Ta podniosła uroczystość w tym roku była przede wszystkim wielkim dziękczynienie za posługę Zgromadzenia Sióstr Prezentek w parafii. Mszy Świętej przewodniczył o. Tomasz Jędruch, Asystent o. Prowincjała, który w jego imieniu wyraził wdzięczność za wieloletnią owocną współpracę naszych współbraci z Siostrami Prezentkami.

Przez 64 lata posługę w parafii pełniło kilkadziesiąt sióstr, które z wielkim oddaniem katechizowały dzieci i młodzież, dbały o kościół parafialny, pełniąc posługę w zakrystii oraz pomagały w wielu innych wymiarach.

Pod koniec Mszy Świętej Rada Parafialna podziękowała za posługę na rzecz parafii, dzieci podziękowały za prowadzenie scholii, a społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 na czele z panią Dyrektor Marią Guszałą za wieloletnie katechizowanie z oddaniem wielu pokoleń Ciepliczan, natomiast ks. Dziekan Bogdan Żygadło podziękował w imieniu Diecezji Legnickiej.

Widocznym znakiem obecności Zgromadzenia Sióstr będzie pamiątkowa tablica umieszczona w przedsionku kościoła, którą odsłoniła Matka Generalna Zgromadzania Sióstr Prezentek s. Anna Telus.

W trakcie liturgii Mszy Świętej swoją rocznicę I Komunii Świętej przeżywały dzieci klas 4. 

Po Eucharystii można było nabyć miód św. Jana Chrzciciela oraz kawę św. Józefa Kalasancjusza jako cegiełkę na rzecz renowacji kościoła w Cieplicach.

MK