Wakacje w Białogórze

Wakacje w Białogórze

W dniach 11-23 lipca 2021 r., grupa 45 dzieci z Pijarskiej Szkoły w Elblągu przebywała na koloniach w uroczej nadmorskiej miejscowości Białogórze w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym diecezji pelplińskiej.

Pogoda dopisała! Obok kąpieli w morzu, spotkań w grupach, zabaw i gier, nie zabrakło również wycieczek. - Wybraliśmy się do Szymbarka, do Dinoparku w Łebie oraz do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzając latarnię morską oraz przemierzając wydmy - opowiada o. Stanisław Płaszewski. - Realizowaliśmy program „Wakacje z piratami” - dodaje. Podczas kolonii dzieci wzięły udział również w balu pirackim i konkursie na najciekawsze przebranie pirata lub syrenki. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz książkę. Każdego dnia  odbywała się modlitwa i Eucharystia. 

Podczas wyjazdu nie zabrakło również wieczorów filmowych, wyjścia na zachód Słońca i pogodnych wieczorów. - Wszyscy powróciliśmy radośni do Elbląga. Bardzo dziękujemy wychowawcom za opiekę: Paniom – Natalii Trykowskiej i Emmie Canfora oraz Panu Jerzemu Pedziszowi i kl. Karolowi Mystkowskiemu SP (absolwentowi naszego pijarskiego gimnazjum i liceum w Elblągu). Nad całością wyjazdu czuwał o. Stanisław Płaszewski.

MK