Wakacje z pijarami

Wakacje z pijarami

Za nami już pierwszy miesiąc wakacji! Dla dzieci i młodzieży oznacza to wyjazdy na kolonie i półkolonie, które jak co roku organizowane są przez nasze pijarskie placówki. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami z Rzeszowa, Elbląga i Katowic.

Rzeszów - Camp de Calasanz  - 26.06-08.07

Tuż po rozpoczęciu wakacji wystartował Camp de Calasanz, który odbywał się w nadmorskiej miejscowości we Władysławowie. Ponad 30 uczniów szkoły podstawowej z Rzeszowa rozpoczęli swoją kolonię pod czujnym okiem wychowawców. Podczas tych kilkunastu dni nie zabrakło plażowania, wycieczek do Malborka, Bolszewa, kajaków czy wyjścia na ruchome wydmy w Łebie. Nad całością czuwał o. Bartłomiej Koszyk. 

Rzeszów - Kraina Narnii - 05-12.07

Druga kolonia organizowana przez szkołę Zakonu Pijarów w Rzeszowie odbywała się w Romanówce. W niej wzięli udział uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej, którzy przenieśli się do krainy Narnii. Wycieczki, spacer, ciekawe zajęcia, spotkania i rejs były nieodłącznym elementem tych kilku fantastycznych dni. O duchowy rozwój młodych uczestników zadbał kierownik kolonii o. Emil Grochowski.   


Elbląg - Wakacje z piratami - 11-23.07

12 dni w Białogórze to wakacyjny czas dla uczniów szkoły pijarskiej szkoły w Elblągu. Wakacje z piratami to hasło, które towarzyszyło 45 dzieciom ze szkoły podstawowej. Czas kolonii został niewątpliwie dobrze przeżyty na wycieczkach do Szymbarka, Dinoparku w Łebie czy Słowińskiego Parku Narodowego, a także spotkaniach w grupach, zabawach, grach i codziennej wspólnej Eucharystii, której przewodniczył o. Stanisław Płaszewski, kierownik kolonii.  

Katowice - #WakacjezPijarami - 28.06-09.07

Szkoła pijarska w Katowicach zdecydowała się na niezwykle ciekawe zajęcia prowadzone w czasie dwóch pierwszych tygodni na terenie szkoły i nie tylko. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w programowaniu, zajęciach plastycznych, manualnych, fizycznych czy muzycznych. Jedno jest pewne, każdy znalazł coś dla siebie i nie mógł się nudzić. 

MK