Wakacje z pijarami

Wakacje z pijarami

Wakacje dobiegają końca, a uczniowie już zaraz powrócą do szkół. Przedstawiamy wakacyjne wydarzenia organizowane dla dzieci i młodzieży przez CKC Kraków-Wieczysta i Kraków-Olsza, Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz szkołę w Katowicach.

Centrum Kultury Calasanz Kraków-Wieczysta - 22.07-04.08

Jak co roku, dzieci z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej wyjechali na kolonię do Władysławowa. Podczas tych kilkunastu dni odbywały się wycieczki do Swarzewa do kościoła Matki Bożej Swarzewskiej, Gdańska, Łeby do Słowińskiego Parku Narodowego. Elementem każdego dnia była wspólna Eucharystia, której przewodniczył o. Tomasz Jędruch. Dzieci każdego dnia poznawały życie św. Józefa Kalasancjusza na podstawie ważnych wydarzeń z jego życia, dlatego cała kolonia przebiegała pod hasłem: "Przygody ze św. Józefem Kalasancjuszem". Piękna pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na plaży i wspólnej zabawie. 

Centrum Kultury Calasanz Kraków-Olsza - 01-10.08

46 dzieci z parafii Najświętszego Imienia Maryi wyjechało na kolonię do Żarnowca. Pod okiem wychowawców odbywały się liczne ciekawe zajęcia i warsztaty, m.in. robienia latawców, wypalania na drewnie czy robienia świec z wosku. Gra terenowa czy wyprawa na ruchome wydmy to tylko niektóre z atrakcji, w jakich brali udział uczestnicy. Piękna pogoda pozwoliła na podziwianie zachodów słońca i liczne zabawy na plaży. 

Katowice - Obóz Dziki Jastrząb

Dzieci z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach wyjechały na obóz "Dziki Jastrząb". Ten czas był wypełniony wieloma wspólnymi zajęciami, zabawami czy warsztatami rękodzieła, w których wszyscy ochoczo brali udział. Uczestnicy wybrali się również na basen i kręgle.  

Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego - Wakacje z Superbohaterami - 23-27.08

Wychowawcy Fundacji Oświatowej postanowili zorganizować półkolonię dla dzieci w ostatnim tygodniu sierpnia, która opierała się na poznawaniu superbohaterów z filmów i bajek. W programie nie zabrakło warsztatach ekologicznych "Zielone selfie", wspólnego rozwiązywania zagadek w Muzeum Lotnictwa Polskiego, biegu na orientację czy tańców pijarskich. 

MK