10. Poznański Bieg o. Józefa Jońca

10. Poznański Bieg o. Józefa Jońca

Zapraszamy do udziału w 10. Poznańskim Biegu o. Józefa Jońca, który po rocznej przerwie odbędzie się 24 września 2021 r.  Z powodu pandemii Bieg nie odbył się w zeszłym roku, dlatego już za niecały miesiąc będziemy przeżywać jubileuszową edycję. 

Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Jest to wydarzenie, które upamiętnia o. Józefa Jońca, pijara, założyciel i wieloletniego prezes Stowarzyszenia Parafiada, który zginał w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. 

Pierwsza edycja Biegu została zorganizowana w 2011 r. i wzięło niej udział 460 młodych uczestników z ponad 20 szkół poznańskich i wielkopolskich. Co roku liczba uczestników rosła, aż w 2014 r. przyjęto limit 1500 zawodników. 

W tym roku można zgłaszać się w ośmiu kategoriach wiekowych, zaczynając od rocznika 2013 do 2001 dla dziewcząt i chłopców, kategorii OPEN oraz Sztafecie Rodzinnej. Pozostało jeszcze wolne miejsca w biegach dzieci i młodzieży, biegu głównym i w sztafetach rodzinnych. Listy startowe można sprawdzić na stronie: www.bieg-jonca.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem wydarzenia. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.bieg-jonca.pl oraz na fanpage'u.

MK